Vítejte na stránkách Centra pro výcvik psů Alfa. 

Dovolte, abychom vám představili nabídku našich programů pro školy a školky. Naše teamy působí po celé České republice. Kromě vzdělávání dětí se aktivně věnujeme i canisterapii. 

Poznej svého psa I

Tento projekt vznikl v zimě 2008, od té doby jsme ho odpřednášeli zhruba v 5000 třídách. Do většiny škol se vracíme opakovaně. Cílem této přednášky je naučit děti správně zacházet se psem (ať už svým, či cizím) a eliminovat tak možnost jejich zranění.
Vozíme s sebou speciálně vycvičené, canisterapeutické psy, na kterých s dětmi simulujeme různé situace. Projekt "Poznej svého psa" je určen dětem od 3 do 12 let, je vždy přizpůsoben věku a možnostem dětí.  V první části se věnujeme úrazům způsobeným při manipulaci s vlastním psem - děti učíme jak mají správně zvedat psa ze země, nasadit vodítko a obojek, utřít packy, nakrmit psa a tak podobně. V druhé části se zaměřujeme na cizí psy, které děti potkají na ulici. Učíme je jak zabránit útoku psa, jak se zachovat kdyby přece jen zaútočil. Akce se může konat jak na zahradě tak v místnosti, nemáme žádné zvláštní nároky na prostor. Celá přednáška trvá cca hodinu až hodinu a půl, podle aktivity dětí a množství jejich dotazů.

 

 

Poznej svého psa II


 

V září 2009 jsme úspěšně spustili  projekt "Poznej svého psa II", který je určen žákům druhého stupně. V tomto projektu se zaměřujeme opět na eliminaci úrazů způsobených psem, dále na právní normativy spojené s vlastnictvím psa a rozdíly mezi koupí psa s průkazem původu či bez. Učíme děti jak zabránit útoku psa, jak se zachovat kdyby přece jen zaútočil, či jak správně a účinně bránit svého psa před útokem cizího agresora.

Život se psem není pod psa

 

 

Vyprávění o životě se psy, o jejich výcviku, soutěžích, porodu a odchovu štěňátek a o všem co život se smečkou psů přináší.

Jízda se psím spřežením

Nabízíme jízdy se psím spřežením. Lze jezdit na sněhu i bez něj. Bezpečnost dětí je zajištěna, saně jsou vybaveny bezpečnostními pásy a dětem zapůjčíme helmu.

 

 

Od září 2012 rozšiřujeme nabídku přednášek o následující zvířátka - kočky, hadi, ještěři a ještěrky, skunk, psoun prériovitý, křečci a ostatní dobří hlodavci, činčily, morčata, potkani, fretky, papoušci a andulky, pavouci a králíci. Na všechny přednášky s sebou pochopitelně přineseme živé zvířátko, které si budou děti moci vzít do ruky a dozvědí se o něm spoustu nových a dozajista zajímavých informací.